Byliśmy w Sferze Innowacji

Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w Europejskim Kongresie Gospodarczym. Nasze stoisko znajdowało się w Sferze Innowacji, gdzie obok ciekawych i nowatorskich koncepcji, zaprezentowaliśmy innowacyjne rozwiązanie telemedyczne mediAsystent. Oto kilka zdań o tym wydarzeniu i samym produkcie.

Odwiedzili nas

Spędziliśmy trzy dni w doborowym towarzystwie ludzi świata biznesu, nauki i samorządów. Mieliśmy przyjemność gościć na naszym stoisku wielu gości, nie sposób wymienić wszystkich. Wiele osób dzieliło się z nami swoimi spostrzeżeniami o mediAsystencie i zaprosiło nas do prezentacji systemu.

Pierwszego dnia naszym produktem zainteresowaliśmy przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, odwiedzili nas Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa oraz Członek Zarządu Województwa Śląskiego Henryk Mercik. Było nam również bardzo miło gościć Pana Michała Pierończyka, Zastępcę Prezydenta Miasta Rudy Ślaskiej.

W drugim dniu Kongresu przedstawiliśmy mediAsystenta JM Rektorowi Uniwersytetu Ślaskiego prof. zw. dr hab. Wiesławowi Banysiowi. Nie zabrakło przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia, w tym Wojciecha Zawalskiego – Dyrektora Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej NFZ, oraz przedstawicieli szpitali, przychodni i prywatnych praktyk lekarskich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zainteresowanie 🙂

Pozytywne zmiany

Rynek telemedyczny wreszcie doczekał się zmian w przepisach, dzięki czemu telemedycyna może być podstawą diagnostyki medycznej. Rozwiązania telemedyczne to przyszłość w szczególności dla osób starszych, niedołężnych, które mają trudność z poruszaniem się oraz zamieszkałych w dużych odległościach od placówek medycznych.

Opowiadaliśmy o konieczności zaopiekowania się tymi grupami. Koszty leczenia znacznie przekraczają koszty profilaktyki zdrowotnej, dlatego widzimy ogromny potencjał rynkowy dla mediAsystenta, który jest odpowiedzią na te problemy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tego rozwiązania na naszej stronie Zdalna medycyna.